KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15126161
nr 1512 6161
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Stuga. Signerad. Olja på duk, 61x109 cm, yttermått inklusive ram: 72x121 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
måndag 19 december 2022
kl 19:35:48